Restoration Druid

Info
Resto druid je vyjímečný healer. Nepoužívá totiž klasické healy, ale HoTky (Healing over Time). Má sice Healing Touch, ale ten je drahý na manu, není tak efektivní jako HoTky a vykopává vás ze stromečku. Pro resťáka je nutnost používát stromeček Tree of Life (zlevňuje spelly, zvyšuje spirit a celá parta bude dostávat o 25% silnější heal - Gift of Nature). Jako jediný má k dispozici combat ress , který má cooldown 20 minut. Může dispelovat jedy (časově) a kledby (dispel kledby ho ovšem vyhodí ze stromečku). Jeho další silný spell je Innervate, který dá cíli 400% spirit a stav bez castu. Innervate se dává na prísty a druidy (používají spirit), pro ostatní je ho škoda. 

Druid neni blázen jako príst, aby blbnul a circloval celej raid. Jeho práce je v udržení tanků naživu (a to až 5ti) dokud je dostatní nedohealujou. Pokud jednoho tanka healuje víc druidů (např. 1. fáze u Illidana) pak si ostaní healeři můžou dát kafe. Druidům při držení jednoho tanka nemůže dojít mana a udrží ho bezproblému naživu, ostatní kvůli záplavě hotek nestihnou smysluplně vycastit heal.

Hlavní stat pro druida je spirit a intelekt (počítá se mu podle něj manaregen), dále samozřejmě bonus heal. Pokud se rozhodnete pro spirit druida tak nebudete mít největší heal v raidu, ale vydžíte s manou po celou dobu boje a váš Innervate hodíte na nějakého zblázněného prísta. Na věci jako je crit můžete zapomenout, ať se to může zdát neuvěřitelné druidům se hodí i spell haste. Zkracuje global cooldown (protáčení koleček spelů). Mockrát se totiž stane, že vám někdo umře protože se nestlihlo protočit kolečko, navíc pak můžete držet hotky na jednom člověku navíc.
spirit > intelekt > bonus heal (> spell haste)


Druid má ve svém arsenálu 5 healovacích kouzel:
Lifebloom - nejsilnější hotka, tiká jednou za vteřinu, po doběhnutí "vybouchne", dá se 3* stackovat.
Rejuvenation - healuje jednou za tři vteřiny, dá se odpálit pomocí Swiftmend.
Regrowth - casťený heal, healne jako u ostatních a nahodí hotku, hotka je nejslabší, ale nejdéle vydrží, dá se odpálit pomocí Swiftmend.
Swiftmend - odpaluje hotky Rejuvenation a Regrowth, vždy si vybere hotku, které zbývá nejkratší čas, odpaluje i hotky ostatních drujdů, nezáleží na době zbývajícího času hotky (vypaltí se odpalovat tu s nejkratším časem), získá se z talentu Swiftmend.
Healing Touch - jediný klasický heal, může se použít spolu s Nature's Swiftness jako záchrana tanka, vykopává z formy, dlouhý cast, crituje.
Talenty 0/0/61
 • Strom talentů (odkaz)
  Pokud pouze chodíte raidy nebo dungy a neděláte nic jineho než je spamování jednoho healu za druhým tak nic nezkazíte pokud si dáte všechny talenty do resto. Vyjma talentů Furor a Omen of Clarity. Můžete používat i Healing Touch, ale zjistíte, že duid je prostě hotkař.
 • Talenty 0/0/41
 • Strom talentů (odkaz)
  Jedná se o základní talenty pro pve resťáka. Druid nevyužije všechny talentové body (zbývá 20 bodů, které si můžete rozmístit dle potřeby).
  
  V druhém řádku potřebujeme zabít 5 nepotřebnývh bodů. Umístil jdem je do Natural Shapeshifter aby i resťáci mohli dispelovat (nebudou mít tak drahý návrat do stromku). Další 2 body můžete rozmístil dle libosti ovšem Healing Touch použijete maximálně instantně v kombinaci s Nature's Swiftness a ve formě nemlátíte (záleží na rozložení zbývajících talentů).
  
  Subtlety je nejužitečnější z neužitečných talentů další řady. Sníží vám aggro, takže můžete healovat prakticky okamžitě, ikdyž to de i bez toho.
  
  Tranquil Spirit, Improved Tranquility a Empowered Touch nejsou příliš důležité. Healing Touch se moc nepoužívá, ale občas může těch 20% zachránit život (nehledě na to, že crituje). Tranquility je v raidu málo použitelné (healuje pouze vaší partu a má 10 minut cooldown).
  
  Natural Perfection je vhodný spíše na PVP. Tree of Life neboli stromeček je základ každeho resťáka.
 • Talenty //
 • Strom talentů (odkaz)
  univerzalni resto talenty!!!
  nejlepsi jak to jde naklikat
  
  crafted by Piskle
 • Talenty //
 • Strom talentů (odkaz)
  TOP regrowth talenty, do SWP to chce jednoho takoveho druida, vice NE!!!
  
  crafted by Piskle
 • Raidy
  2020
  08. týden
  PO:
  ÚT:
  ST:
  ČT:
  PÁ:
  SO:
  NE:
  Nábor
  Druid

  Feral Combat
  Balance
  Restoration
  Hunter

  Beast Mastery
  Marksmanship
  Survival
  Mage

  Arcane
  Fire
  Frost
  Paladin

  Holy
  Protection
  Retribution
  Priest

  Discipline
  Holy
  Shadow
  Rogue

  Assassination
  Combat
  Subtlety
  Shaman

  Elemental
  Enhancement
  Restoration
  Warlock

  Affliction
  Demonology
  Destruction
  Warrior

  Arms
  Fury
  Protection
  Legenda:
  Nábor zastaven
  Vysoká poptávka
  Střední poptávka
  Nízká poptávka
  Počítadlo
  Celkem:
  Dnes:
  Online:
  Odkazy

  www.mystiq.org www.worldofwarcraft.com
  www.wowhead.com
  Talent calculator
  DKP tabulka

  Anketa